ČLÁNKY

KONTAKTY
    mobil: 0948 521 717
    e-mail: infonaturaevita.sk
INFORMÁCIE
ČLÁNKY

Sme prekyslení?

  Sme prekyslení?

  Pravidelne sa napchávame mäsom, vajíčkami, bielym pečivom či sladkosťami? Prekysľujeme si telo. Čoskoro v ňom vybuchne sopka s chorobami. Pálenie záhy je len začiatok.

  V každom organizme musí byť rovnováha medzi kyselinami a zásadami, teda vyrovnané pH. Ak sa miska váh nakloní na jednu alebo druhú stranu, je to zlé. Telo sa stáva liahňou chorôb. Množia sa v ňom baktérie a vírusy, vznikajú plesne a zápaly, imunitný systém a nervový systém oslabia, objavuje sa nedostatok minerálnych látok. Nerovnovážne prostredie je okrem toho živnou pôdou pre nádorové bunky a jednou z príčin civilizačných ochorení. Obyčajne prekyslenie vám môže ohroziť život. Ak je prekyslenie vysoké, organizmus si na neutralizáciu vezme vápnik z cievnej steny. Následne telo začne vytvárať cholesterol, ktorý je odolný proti kyselinám a ním zaláta cievy, čiže vytvorí aterosklerotické pláty, ktoré zužujú prietok krvi v tele.

Trusted Replica Watches Shop,10 Years Manufacture Of 1:1 Quality Swiss Replica Watches Experience.

  Jedzte vyvážene

  Proces trávenia môžeme ovplyvniť vhodným výberom stravy. V prvom rade by mala obsahovať taký pomer živín, na aký je prispôsobené naše trávenie. To znamená približne osemdesiat percent zložených sacharidov, desať až dvanásť percent tukov a osem až dvanásť percent  bielkovín. Nevyhnutné sú aj vitamíny a minerály. Netreba zabudnúť ani na vlákninu, ktorá potrave pomáha prechádzať tráviacim traktom, bráni jej zastaveniu, a tým narušeniu sliznice alebo pH. radia odborníci. Nebezpečné je najmä dlhodobé nesprávne zloženie stravy. Jednotlivé ústroje tráviaceho traktu vtedy nenamáhame rovnako a vzniká nerovnováha medzi kyselinami a zásadami. Ako príklad uvediem bielkoviny. Organizmus potrebuje na ich spracovanie kyseliny, ktoré sa nachádzajú v žalúdku. Keď bielkoviny jedávate často, nútite žalúdok vyrábať veľa kyselín, a tým ho preťažujeme. U niektorých sa to navonok prejavuje ako pálenie záhy. Podobne pôsobí ako aj nadbytok tukov a rafinovaného cukru.

  Nie je cukor ako cukor

 Hlavným vinníkom prekysľovania je už spomínaný cukor, sladké nápoje, maškrty, biela múka, tuky a bielkoviny. Nie všetky druhy potravín však pôsobia rovnako. Jednoduchý cukor, povedzme zo sladkostí, zakysľuje viac než zložené cukry, ktoré nájdeme napríklad v celozrnných potravinách. Okrem toho, celé obilné zrnká nesú so sebou i vitamíny, minerály a enzýmy potrebné na ich spracovanie. Biela múka je v porovnaní s celozrnnou hotová pohroma! Jej kyselinotvorný efekt je obrovský. U tukov a bielkovín závisí od ich množstva. Šťastné nie je ani miešanie jednoduchého cukru so zloženým. Napríklad ovsených vločiek s ovocím, ktoré je zdrojom jednoduchých sacharidov. Každý druh cukru spracúva náš trakt rozdielne. Trávenie jednoduchých sacharidov blokuje trávenie zložitých, čo zvyšuje kyslosť. Tento stav postupne vedie k zápalovému poškodeniu brušnej sliznice až k žalúdočným vredom, upozorňujú odborníci.

AKCIOVÁ PONUKA
NAJPREDÁVANEJŠIE
E-shop|Pre predajcov|Najčastejšie otázky|Obchodné podmienky|Odkazy a linky|Kontakty
Realizácia 2009 © GRAND-STUDIO - tvorba web stránok a počítačová grafika