ČLÁNKY

KONTAKTY
    mobil: 0948 521 717
    e-mail: infonaturaevita.sk
INFORMÁCIE
ČLÁNKY

NEPI JANO, NEPI VODU!

 Až ked začnete trpieť zdravotným problémom, ktorý vás môže nakoniec aj zabiť, začnete sa prehrabávať vo výšinách dostupných informácií a hľadať odpovede a riešenia na konkrétnu chorobu. Nikdy predtým si nedokážete predstaviť emocionálne utrpenie chorého po vyrieknutí ortieľa lekárom, od ktorého tŕpiaci očakáva ‚vykúpenie‘. Dúfajme ale, že sa do podobnej situácie, v ktorej sa denne dostávajú tisíce, ba milióny ľudí, nedostanete.
 

  Je pravda, že dnešná doba je vedecky najvyspelejšou. Miliardy korún sa tlačia do výskumov. Avšak, ak nahľadnete do najnovších medicínskych múdrych kníh, zistíte, že tisíce strán píšu o nespočetných chorobách, ktoré nás kaličia a hubia, až pokiaľ sa autori (pseudo)výskumov nedostanú k bodu, kde by mali vysvetliť príčiny chorôb, no namiesto toho len bezmocne napíšu: ‚etiológia neznáma‘. To znamená, že väčšina lekárov nepozná príčiny častých ťažkých ochorení človeka. Napriek tomu im spoločnosť dáva akúsi licenciu na predpisovanie rôznych chemikálií a liečebných procedúr, ktoré sú bezvýsledné a nezriedka pacienta pripravia buď o zdravie alebo o život. Je na každom z nás, či túto licenciu svojím lekárom odobríme alebo zamietneme. Nasledujúce riadky vám, ostáva mi veriť, budú v tomto rozhodovaní asistovať.

Táto téma je venovaná fyziologickým následkom a metabolickým komplikáciám chronického dehydrovania organizmu (a nenamýšľajte si prosim naivne, že nie ste dehydrovaný/á), ako prvotnej príčiny MNOHÝCH ochorení. Môžem smelo prehlásiť, že objav o vplyve nedostatku vody na choroby bol najfascinujúcejším objavom v celej histórii medicíny.

  Dr Batmanghelidj (ďalej len Dr. Batman) žiak Dr Fleminga (objaviteľa penicilínu), sa počas islamskej revolúcie v Iráne v roku 1979 stal politickým väzňom a bol zadržiavaný v prísnej iránskej väznici Evin. Počas toho, ako čelil vysokej pravdepodobnosti popravy, sa mu prihodila osudná náhodná vec, keď zistil, že dva poháre vody môžu uľaviť pacientovi s vážnymi brušnými bolesťami, súvisiacími s peptickým vredom.

  Spoluväzeň nutne potreboval liek na úľavu neznesiteľných kŕčov, od ktorých sa zvíjal a nebol schopný chôdze. Keďže doktor Batman bol sám väzňom, nemal k liekom prístup. Jediné, čo mohol pacientovi podať, boli práve tie dva osudné poháre vody. Behom pár minút ukrutné bolesti poľavili a do ôsmych minút nebolo po nich najmenšej známky. Toto bol prvý dôkaz jeho nasledujúceho vyše 25-ročného výskumu o tom, že obyčajná voda uľavuje a lieči okrem iného aj žalúdočno-črevné potiaže. Po tejto skúsenosti odporúčal aj ostatným spoluväzňom s podobnými ťažkosťami, aby namiesto zriedkavo dostupných liekov pili vodu. Počas nasledujúcich 2 a pol rokoch väzby vyliečil vodou dokopy viac ako 3000 spoluväzňov so stresom a hladom sposobenými peptickými vredmi. Bolo mu jasné, že títo pacienti boli nič viac a nič menej, ako smädní a dehydrovaní. Ich dehydrovanie sa navonok ukazovalo ako bolestivá kríza, ktorú súčasná ortodoxná medicína tak hlúpo a tvrdohlavo nazýva ‘choroba‘. Ako poslednú obhajobu na vlastnom súdnom procese prezentoval výskumné spisy, hotové pre publikovanie pre verejnosť. Povedal sudcovi, že aj keby ho dal zastreliť ako mnohých splouväzňov, nech len uchová tieto dôležité spisy. „Je to dôležitý objav v histórii medicíny“, hájil sa pred sudcom. Napočudovanie, sudca sa za pár dni zjavil v jeho cele, hovoriac: „Áno, máte pravdu, je. Prajem vám veľa úspechov!“ To bol po dlhých mesiacoch prvý náznak toho, že pre Dr Batmana existuje budúcnosť. Ako uznanie za tento objav bolo to, že sa vyhol poprave.

  Po mesiacoch väznenia bolo Dr Batmanovi povedané, že nie je nepriateľom štátu a môže opustiť väznicu. Nestalo sa. Na údiv mnohých doktor požiadal o dovolenie vo väznici zotrvať a dokončiť klinický výskum týkajúci sa iných než tráviacich ťažkostí spôsobených dehydrovaním. Dozorcom vysvetlil, že väznica Evin je vynikajúce laboratórium stresu, ktoré je na jeho výskum ako stvorené. Stalo sa. Doktor Batman vo výskume pokračoval a neskôr si bol istý, že jeho pobyt vo väzení bol poslaním. Bolo mu súdené objaviť, že ľudské telo má sofistikovaný systém volania o pomoc a takto volá po vode, keď je zaťažené stresom a dehydrované.

  Počas pobytu vo väzení Dr. Batman porozumel mnohým fiziologickým efektom nedostatku vody a spojitosti s mnohými chorobami, aj keď celý objav sa začal akútnou bolesťou brucha. Prvé informácie o jeho objavoch sa objavili v Žurnále iránskej lekárskej asociácie ešte počas pobytu vo väzení. Neskôr boli mnohé práce upravené a publikované v USA v Žurnáli klinickej gastroenterológie.

 

  VODA na zamyslenie

  Vážení priatelia Kampane za pravdu v medicíne,

predtým, než vám prinesieme ďalšie články o vode, zamyslite sa nad nasledujúcimi slovami:

-          Ľudské telo pozostáva z asi 75% vody (H2O) a pre svoje správne fungovanie potrebuje 2 až 2 a pol litra (dospelé osoby) čistej, neminerálnej, nebublinkovej vody denne.

-          Koľko čistej vody vypijete denne Vy???

-          Smäd je znakom už pokročilého a vážneho dehydrovania organizmu!

-          Všetky iné nápoje mimo vody sú diuretiká (močopudné), ktoré dehydrujú telo.

-          Zvieratám dávame čistú VODU.

-          Kvetom  a ostatným rastlinám dávame čistú VODU.

-          Seba (že vraj Homo sapiens) nalievame dehydrujúcimi nike air max cheap kávami a čajmi, pliesňotvornými mliekami, alkoholom, kyselinami, konzervátmi, bielym cukrom a jedovatými sladidlami nadopovanými nápojmi, počnúc Coca-Colou, (ne)končiac konzervovanými džúsmi.[onesies pajamas]

-          Potom nariekame, lebo trpíme rôznymi bolesťami, žalúdočno-črevnými ťažkosťami, artritídami, depresiami (a inými psychickými poruchami a tzv. stareckými chorobami), migrénami, alergiami, astmou, kožnými problémami, zničenou imunitou, zápchami,  zvýšeným cholesterolom, krvným tlakom (a inými srdcovo-cievnými ochoreniami), mŕtvicami (porážkami, ak chcete), cukrovkami, poruchami správania (hlavne u detí, napr. ADHD), obezitou, hlúpo nazývanými ‘autoimúnnymi‘ ochoreniami, hormonálnymi poruchami, osteoporózou, poruchami zraku, žlčníkovými a obličkovými kameňmi a ochoreniami, plesňami (ktoré spôsobujú a podporujú mnohé iné ochorenia) v neposlednom rade rakovinami atď.

-          Chronicky dehydrovanému organizmu môže trvať aj 3 mesiace, pokiaľ sa znova zavodní (samozrejme za predpokladu, že budete piť adekvátne množstvo vody), keďže vaše rokmi dehydrované bunky nie sú schopné prijímať a udržať vodu a potrebuju čas na OPRAVU.

-          Vrelo a priateľsky Vám odporúčam, urobte si pitný plán a zapisujte si, či naozaj vypijete potrebné množstvo vody. V opačnom prípade máte 90 %-nú šancu, že na pitie vody zakrátko zabudnete, alebo jednoducho nebudete piť dostatok.botas ugg baratasbaratas ugg baratas

-          Do každého pohára vody sa odporúča pridať replica horloges štipka minerálnej (najlepšie himalájskej) soli (doporučujem soľ zo stránky www.marhulove-jadierka.eu). Stačí pridať toľko soli, aby ste necítili slanosť vody. Hádam raz budem mať čas vysvetliť, prečo minerálna soľ je extrémne dôležitá. Nepoužívajte stolovú soľ, je nebezpečná a telu nepotrebná tak, ako biely cukor.

-          Váš múdry a farmaceuticky študovaný lekár sa vám pravdepodobne vysmeje, keď mu o týchto veciach poviete.

-          Avšak, nesnažte sa mi nahovoriť, že po čase (alebo i veľmi rýchlo) adekvátneho príjmu vody nepocítite na sebe zmenu! (Odkedy sme ja a moja polovička začali piť vodičku, ja nemám bolesti chrbta a hlavy, vidím lepšie, zriedkavo máme nádchy, moja polovička nemala už vyše roka migrény a problémy s močením a napriek tomu, že 8 rokov nemohla raňajkovať, teraz pekne papká.)ugg baratas

AKCIOVÁ PONUKA
NAJPREDÁVANEJŠIE
E-shop|Pre predajcov|Najčastejšie otázky|Obchodné podmienky|Odkazy a linky|Kontakty
Realizácia 2009 © GRAND-STUDIO - tvorba web stránok a počítačová grafika